Flevance

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Dvori66

Poprvé viděno: Kapitola 762 / Epizoda 701
Oblast: North Blue
Typ: Město
Populace: Neznámo
flevance

Flevance, také známo jako „Bílé Město“ je město v North Blue, kde se narodil Trafalgar Law. Proslulo bílým olovem, rudou, která se nacházela pouze v této zemi. Není známo, zda bylo město spolčeno se Světovou Vládou, i když královská rodina dokázala během chaosu uniknout a ostatním lidem nebyla poskytnuta pomoc.

Místa

  • Nemocnice
    • Nemocnice bývala v obřím městském domě se železným plotem a bránou. Stejně jako jiné budovy, i nemocnice byla bílá. Sloužila i jako akademie pro nadějné mladé studenty, včetně Lawa. Jeho otec byl známým doktorem, ale když vypukla nemoc z bílého olova, nemohl nikomu pomoci, protože na to neměl vybavení ani čas. Lawovo rodiče i sestra zde zemřeli.

Krátká historie

„Bílé město, Flevance, bylo zničeno. Nakonec rukou člověka“*

  • Senor Pink mluvil o osudu Flevance.

flevance V minulosti byl země jako v pohádce, vše krásné, čisté a ohromující. Po objevu bílého olova se z něho začalo vyrábět snad všechno – nádobí, barvy, drobnosti nebo zbraně. Zboží bylo velmi kvalitní a Flevance žila z jeho prodeje. Nicméně o 100 let dřív Světová Vláda zjistila, že je bílé olovo jedovaté a rychle se snažili vydělat co nejvíce peněz. V době, kdy se objevili první příznaky bylo na záchranu pozdě, zatímco královská rodina utekla s pomocí Světové Vlády, ostatní nakažení lidé byla uzavřeni do karantény. Ostatní země si totiž myslely, že je nemoc nakažlivá.

flevance Občané však neměli jinou možnost, než začít bojovat, protože lék na nemoc neexistoval. Sousední země se tak pustily do války s obyčejnými občany a všechny zabili, až na Lawa, kterému se podařilo utéct. Law se z nemoci vyléčil pomocí schopnosti ďáblova ovoce Ope Ope no Mi, které mu obstaral Donquixote Rosinante.

Zajímavosti

  • Flevance sdílí mnoho podobností s italským městem Casale Monferrato. Oběma se přezdívá „Bílé město“ a obě města se soustředí na těžební průmysl a používání toxických materiálů (v italském městě je to azbest).
  • Flevance je druhou zemí, kterou opustila královská rodina. První zemí byl Drum poté, co dorazil Wapol.
  • Flevance je také druhou zemí, která byla zničena a přežil pouze jediný člověk. Prvním případem byla Ohara, kde zničení ostrova přežila pouze Nico Robin.
  • Nemoc z bílého olova připomíná bílou nemoc v dramatu Karla Čapka, Bílá nemoc.

Komentáře

Hakuhódžó no senši